موکت عایق صدا

موکت اداری

موکت عایق صدا

ایجاد آرامش با خاصیت آکوستیک موکت

بدیهی است که خاصیت آکوستیک که در موکت وجود دارد باعث به حداقل رسیدن صدا های اضافی محیط می‌شود. امروزه فضا‌های شهری ما مملو از صدا‌ها و آلودگی‌های صوتی مختلف میباشد.

به این فکر کنید که با استفاده از موکت قسمت بسیار زیادی از صداهای ناخواسته محیط را می توان کاهش داد.

موکت عایق صدا

و همانطور که همه ما میدانیم محیط آرام تر منجر به آرامش بیشتر در رفتار افراد حاضر در آن خواهد شد.
صدا توسط لرزش مولکول های هوا منتقل می شود.p;بنابراین، اگر محیط شما با سطوح سخت احاطه شده باشد،

اصوات دوباره به داخل محیط بازتاب می شود. به همین دلیل موکت عایق صوتی بسیار موثری است.

الیاف جداگانه ، نخ ها و لایه های زیرین دارای رزونانس مختلفی هستند که سبب جذب صدا می شوند. از این نظر موکت های تافتینگ یا موکتهای پرز بلند ظریف مصور بسیار موثر هستند،

زیرا میلیون ها فیبر در هم تنیده، نخ های مستحکمی را تشکیل داده اند. یک منطقه از موکت دارای طیف وسیعی از طول، قطر ، نقاط خالی و پیچ و تاب را شامل می شود که به موکت این امکان را می دهد تا صداها را در فرکانس وسیع تری جذب کند و علاوه بر عایق صوتی عایق گرما و سرما هم باشد.

به طور معمول ، موکت انعکاس صدا را تا 35٪ کاهش می دهد. با این حال ، آزمایش موکت های تافتینگ ظریف مصور از جنس های مختلف ، میانگین کاهش نویز 46٪ را ایجاد می کند.

موکت عایق صدا

موکت عایق صدا
موکت عایق صدا توجه به این نکته ضروری است که اگر لایه زیرین موکت ضعیف باشد، جذب صدا کمتر خواهد بود. ترکیب نهایی برای جذب سر و صدا یک موکت تافتینگ نرم و بادوام ظریف مصور با زیرپوش نمدی قطور است. همچنین موکت های کات (یکی از انواع بافت موکت) به دلیل طبیعت بازتر سطح آن، از موکت های لوپ (یکی از انواع بافت موکت) عایق صوتی بهتری هستند.

علاوه بر سر و صدای کلامی ، سطح نیز صدا ایجاد می کند . سر و صدای سطحی در اتاق مانند صدای پا ، افتادن اشیاء و حرکت مبلمان و بسیاری فعالیت های دیگر که آزار دهنده است .

سطوحی که با کاشی یا سرامیک پوشانده شده اند 7 تا 12 برابر بیشتر از سطح موکت ایجاد صدا می کنند نتیجه آنکه موکت به گونه بسیار موثری نویز را کاهش می دهد و باعث جذب و از بین رفتن صدا می شود.به طور کلی، با کاهش سطح سر و صدا ، موکت های ظریف مصور، آکوستیک اتاق را بهبود می بخشد، خواه در یک مکان عمومی باشد یا در منزل شما. قابلیت درک گفتار افزایش می یابد و ساکنان بجای سعی برای بلندتر کردن صدا با مکالمه ، با آرامش صحبت می کنند.

موکت عایق صدا

بسیاری از استدیو های موسیقی از موکت به عنوان عایق استفاده می کنند مخصوصا موکت مشکی پر مصرف می باشد

 

آقای محمدی